ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE TALENTY AKTORSKIE

W ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia i zabawy wspomagające poprawną wymowę. Dzieci nabywają umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji i siły głosu. Poprzez zabawy ruchowe z elementem gry aktorskiej oraz etiudy pantomimicznej rozwijamy dziecięca fantazję, pobudzamy do działań artystycznych w ramach zajęć WIELKA ROLA DLA MAŁEGO AKTORA, stosujemy w zabawie różne formy, tj. teatralne, kukiełki, marionetki, pacynki, gra aktorów. Poprzez inscenizowanie krótkich utworów literackich i recytację wierszy rozwijamy ekspresję werbalną, ćwiczymy pamięć i koncentrację. W ramach cyklicznych zajęć ZE SZTUKĄ ZA PAN BRAT oglądamy spektakle i widowiska teatralne.

Opis dokonań dzieci

Zajęcia pozwoliły wyłonić dzieci uzdolnione recytatorsko dla których utworzono dwa zespoły. Dla dzieci 3,4 letnich POD TĘCZOWYM PARASOLEM, dla dzieci 5,6 letnich MAŁY AKTOR. Dzieci potrafią wyrazić siebie poprzez własne uczucia. Swobodnie wcielają się w każdą rolę. Potrafią obserwować i naśladować ludzi oraz zwierzęta. Mają bogatą mimikę, gesty oraz bujną wyobraźnię. Umiejętnie wczuwają się w stany emocjonalne innych osób. Dzieci mają szeroki zakres pamięci krótkotrwałej oraz nad wiek rozwinięte poczucie humoru. Chętnie uczestniczą w spektaklach przedszkolnych, imprezach i uroczystościach. Biorą udział w konkursach lokalnych, miejskich.