ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE TALENTY MUZYCZNE

W ramach zajęć prowadzona jest muzyczna gimnastyka buzi i języka, doskonaląca sprawność narządów artykulacyjnych oraz ćwiczenia emisji głosu z położeniem nacisku na czystość intonacji i prawidłowy oddech. Rozwijamy poczucie rytmu poprzez zabawy i ćwiczenia rytmiczne. Prowadzimy zabawy i ćwiczenia kształtujące spostrzegawczość słuchową w ramach cyklicznych zajęć,  WSZYSTKO JEST MUZYKĄ. Dzieci rozwijają zagadki muzyczne rozpoznając piosenki po fragmencie melodii granej na instrumencie, nuconych bez słów lub na podstawie wystukiwanego rytmu. Prowadzimy zabawy twórcze, które polegają na układaniu melodii do podanego, krótkiego tekstu. Dzieci śpiewają krótkie zwroty słowne oraz układają muzyczne improwizacje na zaproponowany temat. Dzieci poznają i tworzą instrumenty niemelodyczne wykorzystując je do tworzenia muzyki. Zajęcia pozwoliły wyłonić dzieci uzdolnione muzycznie dla których utworzono dwa zespoły. Dla dzieci 3,4 letnich ISKIERECZKI, dla dzieci 5-6 letnich ISKIERKI. Dzieci fascynują się światem dźwięków. Lubią śpiewać, tańczyć i słuchać muzyki. Tworzą własne kompozycje muzyczne i szybko opanowują grę na instrumentach. Bezbłędnie odtwarzają rytm oraz akcent muzyczny. Uczestniczą w konkursach lokalnych, miejskich i wojewódzkich oraz prezentują swoje talenty na różnych koncertach, imprezach i uroczystościach organizowanych w przedszkolu oraz w środowisku lokalnym. Współpracują z Państwową Szkołą Muzyczną, Zespołem Śpiewaczym OSTOJA, zespołem METRON.